Kdy navštívit lékaře

Kdy je ten správný čas na návštěvu lékaře, pokud trpíte bolestí? Určitě je vždy vhodné o bolesti informovat alespoň svého praktického lékaře a ten již dokáže v určité míře posoudit, zda je potřeba situaci řešit akutně a poslat Vás za specialistou, či lze vše zvládnout běžnými a snadno dostupnými metodami. 

Samozřejmě není potřeba ihned běžet za lékařem, pokud například jeden den absolvujete celodenní túru a druhý den Vás bolí nohy. Určitě ale nepřehlížejte bolesti, které trvají „podezřele“ či nezvykle dlouho. Tím spíše, pokud bolest přetrvává ve stejné míře již několik měsíců či se bolest opakovaně vrací (např. bolest hlavy).

Bolest trvající déle než 3–6 měsíců lze už označit jako chronickou a je velmi důležité objasnit její příčinu a začít ji řešit. Nemusí se vždy podařit odhalit konkrétní příčinu bolesti, ale je zásadní, aby se vyloučilo vážnější onemocnění.

Pokud Vás tedy bolí například záda den či týden, nemusíte hned panikařit a hledat lékařskou pomoc uprostřed noci. Velké množství dobře fungujících léků na bolest je dostupných i bez lékařského předpisu. Pokud ale bolest bude trvat déle než 7 dní bez jakéhokoliv zlepšení, měl by Váš stav zhodnotit praktický lékař, který Vám případně doporučí návštěvu správného specialisty, aby se vyloučila závažnější onemocnění.

(cabi)

Zdroj: www.webmd.com

Anketa

Jak zvládáte dlouhé cestování?

Proč je důležité léčit bolest

Co rozhoduje o tom, zda náš práh bolesti bude vysoký nebo nízký? Kdo vnímá bolest intenzivněji, muži nebo ženy? Jak se bolest léčí? Máme se bát opiátů? Na to vše jsme se zeptali primáře Centra pro léčení a výzkum bolestivých stavů Fakultní nemocnice Motol, MUDr. Jiřího Kozáka.

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá
Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.