Bolest při menstruaci

Nepříjemné pocity spojené s menstruačním cyklem zná většina žen. Mnohdy se nejedná o bolesti jako takové, ale spíše o soubor nepříjemných příznaků, jako jsou lehké otoky spojené s pocitem napětí ve tkáních i napětí duševního.

Současně je ale mnoho žen sužováno bolestmi v pravém slova smyslu. V rámci jednoho cyklu se bolesti objevují zhruba uprostřed, v období ovulace. Ty může provázet napětí v podbřišku a obvykle najednou odezní při prasknutí zralého folikulu.

Další "kolo" bolestí může následovat v období menstruačního krvácení. Krvácení je spouštěno poměrně drastickým mechanismem a některé ženy jej prožívají bolestně, zvláště mladé dívky na počátku plodného věku.

Na menstruační bolesti může být vhodné užít analgetika, je třeba to vyzkoušet. Vhodné bývá zkusit sex; samotný sex, nebo ještě lépe orgasmus dokáže některé druhy napětí povolit, zrelaxovat.

Anketa

Jak zvládáte dlouhé cestování?

Proč je důležité léčit bolest

Co rozhoduje o tom, zda náš práh bolesti bude vysoký nebo nízký? Kdo vnímá bolest intenzivněji, muži nebo ženy? Jak se bolest léčí? Máme se bát opiátů? Na to vše jsme se zeptali primáře Centra pro léčení a výzkum bolestivých stavů Fakultní nemocnice Motol, MUDr. Jiřího Kozáka.

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá
Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.